Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaPowiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII”, Budzów – 16 kwietnia 2026 r.
Gmina Budzów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII”, Budzów – 16 kwietnia 2026 r.

Jak co roku Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów była gospodarzem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas VI –VIII. Współorganizowany ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej konkurs odbył się w 16 kwietnia 2026 r. w Budzowie. Podczas konkursu swoje recytacje zaprezentowało23 uczniów z 18 szkół podstawowych powiatu suskiego. Każdy uczestnik przygotował do recytacji dwa utwory: fragment prozy oraz utwór poetycki.

Recytacje uczestników konkursu oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Marta Grabysz – krakowska aktorka, Małgorzata Skawińska – nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej,  Krystyna Szczepaniak – emerytowany nauczyciel języka polskiego. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury kierując się: doborem repertuaru odpowiednim do wieku recytatora, sposobem interpretacji tekstu oraz ogólnym wyrazem artystycznym ogłosiło werdykt. Oto tegoroczni laureaci konkursu: 

I miejsce: Miłosz Chorąży z ZSP w Palczy
II miejsce: Marcel Czarny z SP w Toporzysku
III miejsce: Antonina Ścieszka z SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej
Wyróżnienia: Anna Pochopień z SP nr 1 w Stryszawie, Magdalena Fidelus z SP w Zembrzycach, Stanisław Czarny-Majchrzak z SP w Toporzysku, Izabela Semik z SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl 


Wiadomość pochodzi ze strony https://budzow.pl/powiatowy-konkurs-recytatorski-szkol-podstawowych-klas-vi-viii-budzow-16-kwietnia-2026-r/